Lyon slavio u Parizu i preskočio PSG, povreda Neymara
Foto - EPA

Jedan gol presudio

PSG je u velikom derbiju 14. kola francuske Ligue 1 poražen na Parku prinčeva od Lyona sa 0:1.

Odličan meč odigrali su gosti i na kraju su zasluženo pobijedili aktuelnog prvaka i preskočili su ih na tabeli.

Tino Kadewere doveo je Lyon u vodstvo u 35. minuti meča. Iskoristio je očajnu igru odbrane domaćeg tima i zabio je za 0:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku Lyon strpljivo čekao šansu iz kontri i pustili su PSG da napada.

Imala su oba tima dobre šanse za postizanje golova. Ipak, do kraja meča se rezultat nije mijenjao i ostalo je 0:1 za Lyon.

Loše vijesti za PSG-u je nova povreda Neymara koji je u finišu meča napustio teren.

Gosti su preskočili PSG na tabeli, drugi su sa 29 bodova koliko ima i Lille, dok PSG ima 28.