H. Zilić

Odigran je derbi francuske Ligue 1 u okviru 30. kola.

PSG je dočekao Marseille i u vrlo dobroj fudbalskoj predstavio slavio sa 2:1.

Sada Parižani šest kola prije kraja imaju 15 bodova više od tima sa Velodroma i na korak su od osvajanja nove titule.

Poveo je PSG u 12. minuti. Neymar je lucidnim udarcem iskoristio sjajnu asistenciju Verrattija i prevario golmana Lopeza za 1:0.

Gosti se ipak vraćaju u meč. Igrala se 31. minuta kada je hrvatski reprezentativac Ćaleta-Car pogodio za 1:1.

Do kraja poluvremena novi gol za PSG. Mbappe je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena iskoristio penal i to je bilo 2:1.

U nastavku još prilika pred oba gola, promašivale su se izgledne situacije, tako da je do kraja ostalo 2:1, rezultat iz prvog poluvremena.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Dodajmo da je Marseillu nako VAR-a poništen pogodak Salibe u 85. minuti utakmice.

U timu Marseilla naš Sead Kolašinac je i ovu utakmicu odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.