PSG godinu započeo osvojenim trofejem!
PSG pobjedom protiv Toulousea osvojio trofej francuskog Superkupa.

Toulouse pao u Parizu

E. Ganibegović

Na sjajan način je PSG počeo 2024. godinu. Ni manje ni više nego osvojenim trofejem.

U terminu od 20:45 sati večeras smo na Parku prinčeva gledali finale francuskog Superkupa. Sastali su se PSG kao prvak Francuske i Toulouse kao osvajač kupa iz prošle sezone.

Pobjedu je na kraju slavio PSG i osvojio trofej. Rezultat je bio 2:0 za prvaka zemlje u obliku heksagona.

Sve je riješeno u prvom poluvremenu

Već nakon tri minute igre PSG je poveo. Dembele je asistirao, a Lee Kang-In pogađa za 1:0.

Treći gol za fudbalera iz Južne Koreje ove sezone. Po jedan je postigao u Ligue 1 i Ligi prvaka.

Do izjednačenja je Toulouse mogao u 18. minuti. Gabriel Suazo se našao u velikoj šansi, ali nije pogodio.

PSG je novu veliku priliku imao preko Barcole. U 30. minuti je nanizao nekoliko igrača gostiju, pucao, no brani Restes.

Desna stativa je bila saveznik PSG-a u 37. minuti. Dallinga je šutirao, ali nije imao dovoljno sreće.

Kazna za goste stiže u 44. minuti. Nakon solo prodora opalio je i pogodio ko drugi do Kylian Mbappe.

Otvaranje drugog dijela donosi veliku šansu za Casseres (Toulouse), no nije pogodio i ostalo je 2:0 na semaforu.

Hakimi je na drugoj strani u 56. minuti iz slobodnjaka pogodio stativu, da bi Sierro šest minuta kasnije promašio veliki zicer i tako je propala i pretposljednja velika prilika za Toulouse.

Posljednja je došla u nadoknadi vremena. Dallinga je ponovo bio u šansi, šutirao glavom, no Donnaruma je sjajno zaustavio njegov pokušaj.

Ukupno je ovo bio 12. i rekordni put da je PSG osvojio ovo takmičenje.

Naredna utakmica PSG očekuje 14. januara i to u Ligue 1. Protivnik će biti Lens na gostovanju. Toulouse će na teren već za četiri dana u 1/32 finala kupa Francuske i to protiv Chamberyja.