Drama u holandskom derbiju: Remi u Eindhovenu i penal koji će možda odlučiti prvaka

PSV i Ajax odigrali sjajan meč

H. Zilić

Klasik holandskog prvenstva odigrali su PSV i Ajax u okviru 24. kola Eredivisie.

Ovo je bio duel dvije prvopalsirane ekipe na tabeli i velika bitka za titulu prvaka.

Konačan rezultat glasio je 1:1.

Utakmica je ponudila dosta uzbuđenja. Bilo je prilika pred oba gola, a PSV je poveo sa 1:0 u 39. minuti golom Zahavija.

U nastavku meča također sjajan fudbal , a u 90. minuti dosuđen je penal za Ajax.

Siguran realizator za 1:1 bio je DUšan Tadić. To će se ispostaviti konačan rezultat ove uzbudljive utakmice.