Radnik ubjedljiv protiv Budućnosti, sigurna pobjeda TOŠK-a u gostima

Prva liga FBiH 13. kolo

A. Čaušević

Ubjedljive pobjede u subotnjem programu 13. kola Prve lige FBiH ostvarili su Radnik i TOŠK.

Radnik je u Hadžićima nadigrao Budućnost s 3:0, iako je utakmica mogla otići u drugom smjeru jer su gosti pri rezultatu 0:0 imali tri zicera.

U prvom poluvremenu domaći su imali dva gola prednosti preko Vladića i Kazića, da bi sve dileme oko pobjednika u nastavku riješio Memić koji je uspješno izveo penal.

TOŠK je odigrao odlično u Čapljini i slavio s visokih 0:3. Junak pobjede gostiju bio je Mahmutović koji je zabio dva gola i to u 16. i 66. minuti. Sve je riješio Dizdarević u 79. minuti. Domaći su u finišu uspjeli postići počasni gol preko Buntića.

FK Radnik - FK Budućnost 3:0 (Vladavić, Kazić, Memić)

FK Radnik: Mudželet, Kovačević, Fejzić, Šljivar, Konjhodžić, Memić, Kazić, Jašarević, Vladavić, Japalak, Ljuca

FK Budućnost: Mujkić, Berbić, Sulejmanović, Mustafić, Husić, Selimović, Berbić, Džinić, Junuzović, Berbić, Pirić

HNK Čapljina - NK TOŠK 1:3 (Buntić/ Mahmutović 2x, Dizdarević)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

HNK Čapljina: Rahimić, Novaković, Hreljić, Đermanović, Albijanić, Obradović, Bondža, Zubac, Salčinović, Raguž, Marić

NK TOŠK: Kršić, Škrijelj, Dizdarević, Delić, Mehić, Kapetan, Ćubara, Delić, Bibić, Vulić, Mahmutović