Razočarenje u federalnom prvoligašu: Dopustite nam da igramo nogomet!

Remizirali u subotnjem meču.

S. Mlaćo

Mnogo bure donio je meč prošlog kola Prve lige FBiH između Novog Travnika i Orašja. Završilo je 1:1, a domaći su pred sami kraj postigli i drugi pogodak, no isti je poništen zbog navodne nedozvoljene pozicije.

Iz redova domaćih smatraju da je pogodak bio regularan, te da su samim time oštećeni za dva vrijedna boda.

Oglasili su se saopštenjem za javnost:

NK Novi Travnik analizirajući subotnju utakmicu odigranu na našem stadionu između NK Novi Travnik i gostujuće ekipe iz Orašja ovim putem pita sve one koji utječu na scene koje nisu sastavni dio nogometa „vrijedi li“?

Vrijedi li slomljena noga jednog mladog momka koji je na početku svoje karijere i koji pokušava da radi ono što najviše voli -igra nogomet.
Pitamo , da li postoje neka pravila u ovoj nogometnoj igri, a trebala bi da postoje i šta se desi kad se ta prava nepoštivaju...

Utakmica se igra 90 minuta efektivne igre i svaki prekid utakmice se nadoknađuje... Prilikom nesretne ozljede našeg igrača istom se ukazivala pomoć preko 10 minuta dok je sve ukupna nadoknada vremena iznosila pet minuta uzimajući u obzir da je izvršeno svih šest izmjena u drugom dijelu .
Šta kad kao u konkretnom slučaju pravila se neispoštuju? Tražimo da se odigra onoliko minuta koliko je propisano da nogometna utakmica traje u protivnom je navedena utakmica neregularna. Vjerujemo da osobe koje odlučuju će sami ispoštovati nogometna pravila i donijeti odluku da utakmica nije odigrana do kraja i da se ista mora završiti kako bi sve bilo regularno.
Kako utakmicu proglasiti regularnom kada 400 ljudi vidi ono što jedan ne želi da vidi te nam poništi čisti pogodak koji bi nam donio dodatne bodove u borbi za opstanak.

Dalje, pitamo osobe koje biraju ljude koji dijele „pravdu“ na koji način se biraju da su kompetentni jer kako reći za nekoga da je kompetntan kad sudi ono što svi osim njega vide da nije. Signalizira zaleđe iako i on koji je „kompetentan“ vidi da nije zaleđe osim ako ne „radi“ isključivo po uputama ljudi iz sjene.
Vjerojatno, jer je ovo očgledno i nemože se reći da su ispoštovana pravila nogometne igre ljudi koji su dijelili „pravdu“ će biti kažnjeni i neće biti delegirani za iduće kolo kao što se dešavalo do sada.
Kad nas totalno oštete na utakmici onda ti što su nam dijelili „pravdu“ budu „kažnjeni“ i ne budu delegirani za iduće kolo, a mi ostajemo bez bodova i nema povratka.

Molimo Vas gospodo (ovaj put nismo iznosili imena ali idući put...) nemoj te ih više kažnjavati, jer nam nikakva moralna satisfakcija nemože vratiti gorak ukus povrede člana našeg nogometnog kolektiva, niti željene bodove .
Dopustite nam da igramo nogomet i ne dozvolite da i poslije subote kad se igra nova utakmica sa našim sportskim prijateljima iz Viteza ponovno u prvom planu budu scene i događanja koja nisu sastavni dio nogometne igre.

I na kraju poruka svim našim navijačima koji pitaju vrijedi li i dalje se boriti?
Vrijedi boriti ćemo se do kraja časno i pošteno i NK Novi Travnik će i iduće godine uz podršku svih koji vole klub i grad igrati I. Ligu Federacije NS FBiH", stoji u saopštenju".

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

nijepoznat
Svi za Olimpik
0 3
daca
Ne mogu da vjerujem pa zasto ne kazne ove vise sudije zasto im dopustaju da sviraju pa nemaju ljudi pojma al zaista