Kraljevi gaze sve pred sobom: Mallorca teško 'stradala' u Madridu
Foto - EPA

Real zabio šest golova

Real Madrid savladao je Mallorcu sa 6:1 u susretu 6. kola španske La Lige.

Kraljevi su lagano izašli na kraj sa večerašnjim protivnikom, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija jer je domaći tim imao veliki broj šansi.

Golijadu je otvorio Karim Benzema pogotkom za 1:0 u trećoj minuti, da bi u 24. Marco Asensio zabio pogodak za 2:0.

Samo minut kasnije Mallorca se vraća u igru. Lee Kang-In postiže gol za 2:1.

Radost gostiju kratko je trajala. Asensio već u 29. minuti ponovo trese mrežu gostiju za prednost Kraljeva od 3:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon deset minuta igre u nastavku Real stiže i do četvrtog gola. Hat-trick postiže Asensio za 4:1.

Napadi Reala nisu stali ni nakon četvrtog gola. Promašili su domaći dosta toga, ali su postigli još dva gola.

Prvo je Karim Benzema u 78. minuti zabio za 5:1, a zatim je Isco u 84. minuti pogodio za konačan rezultat susreta od 6:1.

Real je nakon šest odigranih kola prvi na tabeli sa 16 bodova, a u šest utakmica zabili su čak 21 gol.

Uvjerljivu pobjedu ostvario je i Villarreal protiv Elchea. Bilo je 4:1 za Žutu podmornicu.