Real Sociedad bolji od Getafea, prvijenac Seferovića

Počela i španska Primera

Utakmicom između Real Sociedada i Getafea počela je nova sezona španske Primere. Domaći su slavili 2:0.

Prvu priliku na susretu imali su domaći, ali je udarac Harisa Seferovića bio neprecizan.

Gosti su zaprijetili u 13. minuti susreta, ali je udarac Escudera neprecizan.

Sociedad je zaprijetio u 27. minuti susreta, ali je udarac Castra odbranio golman gostujuće ekipe.

U 32. minuti susreta još jednom prijeti Seferović, ali se rezultat ne mijenja.

Domaći su iz posljednje prilike u prvom poluvremenu došli do vodstva. Strijelac pogotka bio je Vela nakon asistencije Castra.

Potražite više informacija na temu La Liga:

U nastavku susreta domaći dolaze do dva gola prednosti, strijelac je u 71. minuti susreta bio Haris Seferović. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.