Remi Alavesa i Valencije
Foto - EPA

Bez pobjednika u prvom duelu 27. kola

Alaves i Valencia remizirali su (1:1) u prvom susretu 27. kola La Lige.

U soldinoj utakmici na kraju pobjednika nije bilo, a Alaves se poraza spasio 17 minuta prije kraja.

Valencia je vodila od 34. minuti. Dani Parejo je pogodio iz slobodnog udarca za prednost od 0:1, a ovaj rezultat se zadržao sve do 73. minute.

Domaćem timu izjednačenje donosi Mendez (1:1), a iako je do kraja Alaves bio bolji rival, nije uspio da dođe do pobjedničkog gola i ovaj rezultat je na kraju vjerovatno i najrealniji.

Alaves je s obvim bodom barem nakratko došao do 11. mjesta na tabeli, a Valencia je na sedmoj poziciji, ali samo tri boda je udaljena od mjesta koje vodi u Ligu prvaka.