Remi Podgrmeča, ubjedljive pobjede FK Vitez, FK Krajina i FK Rudar Han Bila

Druga liga Zapad

U Drugoj ligi Zapad jučer je odigran jedan susret 9. kola, a danas preostali. Podgrmeč i FK Vitez su podijelili bodove (1:1). Seferović je domaće u vodstvo, a izjednačio sa 11 metara Amir Baručija.

Brekovica je odnijela tri boda iz Donjeg Vakufa. Gosti su poveli pogotkom Dedića, no Radnik se brzo vraća preko Tarika Smajića.

Tri boda gostima donosi Isak Šehić u 70. minuti.

FK Vitez je sasvim očekivano deklasirao NK Vlašić 6:0. Dva puta je za domaće pogodio Ammar Haskić, a po jednom Erdin Ramić, Admir Zukan, Edin Brkić i Faik Selman.

Krajina je bez problema savladala NK Novi Travnik. Cazinjani su slavili 5:1, a već nakon prvog dijela vodili 3:0. Hat trick je za 43. minute upisao Halid Delić.

Na 4:0 je povisio Elmin Prošić, da bi u 70. minuti gosti došli do pogotka preko Armina Brljaka. Konačnih 5:1 postavlja Amir Hušić u sudijskoj nadoknadi.

Vitez iz Bužima je blamažu doživio u Han Biloj. Rudar je slavio sa čak 6:1. Za domaće su pogađali Zehrudin Hasičić, Jasmin Imširović, Zinedin Kadrić, Emir Torlak, Amar Alić i Mevludin Osmančević. Jedini pogdak za goste djelo je Anesa Nanića.

Domaću pobjedu u ovom kolu upisala je i Sloga iz Bosanske Otoke nad Busovačom 2:0. Gosti su doputovali sa ukupno 13 nogometaša, što dovoljno govori o njihovim ambicijama. Za 1:0 je pogodio Besim Ibričić, da bi posao u 69. minuti završio Ismar Ičanović.