Remi Villarreala i Athletica
Žuta podmornica ove sezone igra veoma loše i čeka ih velika borba za opstanak (Foto: EPAA)

La Liga 20. kolo

Villarreal i Athletic Bilbao remizirali su 1:1 u susretu 20. kola španske La Lige.

Dosta borben meč viđen je u duelu ovih ekipa, a na kraju su oba tima osvojila po bod.

Gosti iz Baskije su bolje ušli u meč, a od 18. minute imali su i prednost. Costa je pogodio vlastitu mrežu i Bilbao je vodio sa 0:1.

Ovim rezultatom se otišlo i na odmor, a rezultat od 0:1 na semaforu je stajao sve do 71. minute kada domaći dolaze do izjednačenja. Pogodio je Ekambi za 1:1.

Do kraja meča Athletic je uspio da zabije još jedan pogodak. Ipak, on je poništen nakon pregleda snimka, pa je ostalo 1:1 i oba tima su osvojila po bod.

Villarreal je tako ostao pretposljednji sa 18 bodova, dok je Athletic na 13. mjestu sa 23 osvojena boda.