Rijeka se mučila u prvom, pa u drugom poluvremenu razbila Goricu i vratila se na vrh tabele!

Na kraju ostvarena rutinska pobjeda

Esmer Oštraković

Fudbaleri Rijeke dobro su se snašli na utakmici protiv Gorice uprkos pritisku koji je na njih stavila ekipa Dinama. Oni su u okviru 31. kola SuperSport HNL-a na svom terenu sa 3:0 savladali Goricu.

Veliki pritisak bio je na igračima Rijeke jer je Dinamo slavio u gostima kod Lokomotive sa 1:0, ali i Rojeka je slavila pobjedu i vratila se na vrh tabele.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta tvrdo i nije ponudilo niti jedan gol, a time su zadovoljniji bili gosti.

U drugom poluvremenu igrači Rijeke krenuli su još ofanzivnije, a to im se isplatilo u 68. minuti susreta.

Pašalić je upisao asistenciju, a gol za vodstvo Rijeke postigao je Pjaca, te je tada bilo jasno da će gosti jako teško doći do boda na ovom susretu.

Naravno, nisu domaći prestali sa napadima nakon tog gola, te su do kraja utakmice postigli još jedan pogodak kako bi mirno priveli utakmicu kraju.

Marić je matirao golmana gostujuće ekipe u 80. minuti i tako je potvrdio pobjedu Rijeke na ovom susretu. Konačan rezultat postavio je Goda golom u 89. minuti susreta.

Rijeka se tako nakon ove pobjede vratila na prvo mjesto, te imaju dva boda više od Dinama.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Sada rijeka ima 71 bod, dok Dinamo ima 69 bodova i nastavlja se trka između ova dva tima za titulu prvaka Hrvatske.

Kada je riječ o Gorici oni se nalaze na 6. mjestu sa 35 osvojenih bodova.