Jakirović iskren pred derbi sa Hajdukom: "Malo je igrača..."

Derbi se igra sutra

E. Oštraković

U nedelju sa početkom od 21:05 derbi utakmicu u okviru 2. kola SuperSport HNL-a na Poljudu igraju Hajduk i Rijeka.

Rijeka je proteklog vikenda razbila novog-starog prvoligaša ekipu Rudeša sa 4:0, dok je Hajduk pobijedio Dinamo sa 2:1.

U međuvremenu je Rijeka igrala i u drugom pretkolu Konferencijske lige protiv Dukagjinija sa Kosova i slavila sa 1:0.

Pred ovu utakmicu govorio je bivši trener Zrinjskog, a sada trener Rijeke, Sergej Jakirović.

"U petak smo napravili regeneraciju u hotelu u Prištini, potom došli u Split i odradili kompenzacijski trening za one koji su odigrali manje od jednog poluvremena. Sve je pod kontrolom, nema posljedica. Svi su na dispoziciji za ovu utakmicu. Očekujem čvrstu, zahtjevnu utakmicu.

Stadion je rasprodan, privilegija je igrati pred punim tribinama, zato se fudbal igra. Malo je igrača koji su igrali pred punim stadionom. Očekujem da ćemo biti mirne glave. Skautirali smo Hajduk, kao i oni nas. Početak je prvenstva, nigdje ne žurimo, nigdje ne kasnimo.

Fokus je Evropa, ali fokus je i svaka sljedeća utakmica. Pokušat ćemo otežati Hajduku, koji je favorit na svom stadionu. Napravit ćemo sve kako bismo im poremetili planove", jasan je Jakirović.

Podsjetimo u prvom kolu Rijeka je bila sigurna na svom terenu protiv Rudeša.

Riječani su poveli preko bivšeg člana Zrinjskog Nike Jankovića koji je pogodio sa 11 metara u 40. minuti.

Pet hiljada navijača imalo je razloga za zadovoljstvo i bio je to konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku Rijeka je tražila drugi pogodak, redale su se šanse, no gosti su se dobro držali.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Ipak, u 68. minuti ponovo Janković i to je 2:0. Ubacio je loptu u mrežu Janković nakon sjajne asistencije sa desne strane.

U 81. minuti Toni Fruk je pogodio za 3:0, te je gostima prijetila prava katastrofa, a posao je završio pred sami kraj Goda. Fruk je upisao asistenciju.

pero98
Ajmo Jakire po treću pobjedu u nizu i kontra njih i ove sezone. Sretno Rijeko. FF