Roma i dalje sanja Scudetto: Dva gola Džeke za historiju!

Džeko ispisao stranice historije

Fudbaleri Rome pobijedili su večeras na Olimpicu Empoli s 2:0 u susretu 30. kola italijanske Serije A.

Vučica je kao veliki favorit ušla u ovaj meč, a na kraju Olimpico slavi Edina Džeku, koji je s dva gola ispisao povijest rimskog kluba.

Odlično je domaći tim ušao u meč i već nakon 12. minuta igre su poveli, a pogodak je postigao Edin Džeko.

Bilo je još šansi za Vučicu u prvom dijelu, ali se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

Nakon deset minuta igre u nastavku Džeko je stigao do novog gola. Pogodio je u 56. minuti za vodstvo od 2:0, te je 33. golom u sezoni postao najbolji strijelac Rome u jednoj sezoni. Srušio je rekord kojeg je držao Francesco Totti.

Imao je i Empoli svojih šansi u ovom meču. Dobru partiju je za goste pružio i Rade Krunić, a Edin Džeko je igru napustio u 73. minuti.

Do kraja je ostalo 2:0, te je Roma ovom pobjedom došla na minus pet od Juventusa, koji ima utakmicu manje.