Roma odavno nije izgledala bolje: Na Olimpicu je pao i Napoli
(Foto: EPA)

Trijumf Vučice

Roma je u derbi meču 11. kola italijanske Serije A savladala Napoli sa 2:1.

U zaista odličnoj utakmici Vučica je odigrala izuzetan meč i na kraju je upisala nova tri boda.

Do vodstva je domaći tim stigao u 19. minuti. Nicolo Zaniolo je prekrasno pogodio za prednost od 1:0, a već sedam minuta kasnije domaći time lako mogao da dođe i do drugog gola.

Nakon igranja rukom u kaznenom prostoru dosuđen je penal. Aleksandar Kolarov je šutirao, ali Meret je sjajno odbranio i ostalo je 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo i na odmor usprkos velikom broju prilika posebno pred golom Rome, da bi rimski tim nakon deset minuta igre u nastavku došao i do novog gola.

Ponovo je sudija Gianluca Rocchi pokazao na penal. Ovog puta Vertout preuzima odgovornost i pogađa za prednost od 2:0.

Uspio je Napoli da se vrati u meč. Milik je u 72. minuti pogodio za 2:1, ali do kraja promjene rezultata nije bilo i ostalo je 2:1 za Romu.

Vučica je tako nastavila seriju sjajnih rezultata i trenutno su treći na tabeli, dok je Napoli na sedmoj poziciji.

Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta u ovoj utakmici.