Roma umalo prokockala pobjedu: El Shaarawy "izvukao" Vučicu!
Vučica je protiv Torina upisala deveti trijumf ove sezone (Foto: EPA)

Edin Džeko odigrao 90 minuta

Fudbaleri Rome savladali su na Olimpicu Torino sa 3:2 u 20. kolu italijanske Serije A.

Nadigrala je Vučica današnjeg protivnika, ali su umalo ponovo ostali bez tri boda, jer su u jednom trenutku ispustili dva gola prednosti.

Prvo poluvrijeme je donijelo odličnu igru domaćeg tima, a u 15. minuti su i poveli sa 1:0 pogotkom mladog Zaniola.

Kada je Aleksandar Kolarov sa penala u 34. minuti povećao prednost domaćeg tima na 2:0, činilo se kako će tim Eusebija Di Francesca lagano doći do trijumfa, ali su po dobrom starom običaju domaći sve zakomplikovali.

Nakon velikog promašaja Džeke u 48. minuti kada nije zaboio sa samo tri metra, kazna je stigla tri minute kasnije, a goste je u igru vratio Rincon, pogotkom za 2:1.

U 67. minuti Torino je poravnao. Pogodio je Ansaldi za 2:2 i utakmica je ponovo bila potpuno otvorena.

Ipak, Roma je u 73. minuti ipak uspjela da stigne do pobjede. Pogodio je Stephan El Shaarawy za konačan rezultat meča od 3:2.

Edin Džeko je odigrao kompletan meč, ali nije uspio zabiti gol, te je ostao na dva pogotka u ovoj sezoni.