Lukaku je tek stigao, a već se hvata za glavu gdje je došao: Osjetio je snagu moćnog tima sa sjevera

Milan trijumfovao u Rimu

Admin Čaušević

Romelu Lukaku je upisao prve minute u dresu Rome, ali već u prvoj utakmici osjetio na svojoj koži osjetio snagu moćnika sa sjevera Apenina - Milana. Rossoneri su na prepunom Olimpicu slavili sa 1:2.

Lukaku je imao fenomenalan doček, u stilu najvećih svjetskih zvijezda, ali će svoj debi pamtiti po lošem.

Milan je na vrijeme postigao oba gola i na kraju stigao do rutinske pobjede golovima Girouda i Leaa.

Francuz je već na startu meča uspješno realizovao penal, bilo je to u 9. minuti kada je iskusni napadač bez problema zabio.

Drugi gol Rossoneri zabijaju na startu drugog dijela. Odlično se u u 48. minuti u kaznenom prostoru snašao Leao i pogodio poluvolejem.

Ubrzo su gosti ostali sa igračem manje nakon isključenja Timorija, ali Roma nije uspjevala ozbiljnije da zaprijeti.

U posljednjih 20-ak minuta priliku za igru je dobio i Lukaku, ali sve što je uspio uraditi robusni Belgijanac je dobiti žuti karton.

Utješni gol Vučica je postigla u sudijskoj nadoknadi preko Spinazzole, napravili su pritisak da dođu do izjednačenja, ali nisu uspjeli.

Roma je i dalje bez pobjede u novoj sezoni i već sada se ozbiljno drma stolica Joseu Mourinhu.

Sa druge strane Milan je maksimalana sa devet bodova iz tri utakmice. Bh. reprezentativac Rade Krunić je odigrao cijeli meč za goste.

Zaprati AC Milan, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: