Ronaldo nastavio pogađati, još 12 golova do apsolutnog rekorda

Portugalac nezaustavljiv

Iako su kružile priče da je Ronaldo u prethodna dva meča Juventusa zamijenjen zbog toga što se muči sa povredom koljena, on se našao u startnoj postavi Portugala za meč protiv Litvanije.

I sam Cristiano Ronaldo je pred utakmicu poručio da je potpuno spreman, a sada to pokazuje na terenu.

Portugal u meču kvalifikacija za EP protiv Litvanije vodi sa 2:0, a Ronaldo je postigao oba gola.

Prvi put je pogodio u sedmoj minuti sa bijele tačke nakon što je sam i izborio penal.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

U 22. minuti je povisio na 2:0 lijepim golom nakon lijepe akcije Portugala i nakon što je ostao neometan.

Tako je Ronaldo stigao do 98 golova u dresu reprezentacije i sada mu fali 12 golova da prestigne legendarnog Iranca Alija Daeija koji je u dresu selekcije svoje zemlje postigao 109 golova i koji je  apsolutni rekorder po broju golova u reprezentativnom dresu.