Rooney i Mitrović zabijali u remiju Derbyja i Fulhama
Foto - EPA

Championship

Derby i Fulham remizirali su večeras na Pride Parku u susretu 34. kola Championshipa. Konačan rezultat bio je 1:1.

Oba pogotka u ovom meču vidjeli smo u drugom poluvremenu, a prvi do vodstva su došli domaći fudbaleri Derbyja.

Igrala se 55. minuta. Dosuđen je penal za domaći tim, odgovornost je preuzeo Wayne Rooney i pogodio je za 1:0.

Međutim, u 71. minuti ponovo na scenu stupa sjajni Aleksandar Mitrović. Pogodio je reprezentativac Srbije za konačnih 1:1.

Fulham je trenutno treći na tabeli Championshipa sa 57 bodova i do kraja sezone će se boriti za plasman u Premiership, dok je Derby 12, ali sa samo osam bodova minusa za mjestom koje vodi u doigravanje.