Roy Keane apsolutno "uništio" Andyja Robertsona i Škotsku nakon poraza od Njemačke

Imao je šta da kaže

Esmer Oštraković

Legendarnom Roy Keanu se nije dopalo ono što je čuo nakon utakmice između Njemačke i Škotske od Andyja Robertsona i imao je šta da kaže na sve to.

Sinoć je počelo Evropsko prvenstvo, a Njemačka je na otvaranju sa čak 5:1 ostvarila pobjedu protiv Škotske.

Florian Wirtz, Jamal Musiala i Kai Havertz postigli su po jedan gol za vodstvo od 3:0 nakon prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Niclas Fullkrug i Emre Can postigli su još dva gola, dok je Rudiger postigao autogol i tako barem malo ublažio poraz Škotske.

Robertson je bio na "meti" navijača jer je na početku utakmice sa Tierneyjom slavio jednu oduzetu loptu.

Nakon utakmice igrač Liverpoola je pred kamere i rekao je da je sve bilo pogrešno u prvom poluvremenu.

"Prvo poluvrijeme je bilo loše. Nismo se pojavili, nismo bili dobri", rekao je Robertson, te je nastavio:

"Mnogo stvari danas nije bilo dobro, to je nekako najbolji opis svega. Moramo se brzo vratitit u igru u narednoj utakmici.

Ako izađemo i čekamo pozadi onda ne mogu reći da smo igrali onako kako je naš maksimum, a moramo da damo sve od sebe", rekao je Robertson.

Keaneu se ove riječi Robertsona nsu dopale.

"Morate udariti nekoga. Andy Robertson priča gluposti. Pričaju o pisanju historije i da kreirali su je jer su bili tako loši.

Nije dovoljno pričati o utakmici i govoriti da imamo dobar plan. To što priča su gluposti.

Rekao je da će sutra biti ljut. Ti moraš biti ljud dugo, jako dugo", kazao je Keane.

Škotska svoju narednu utakmcu igra protiv Švicarske, a nakon toga ih očekuje utakmica protiv Mađarske.