Rudar demonstrirao silu, Zvijezda slavila u Živinicama

Prva liga FBiH, 7. kolo

Najubjedljiviji trijumf prvog dana programa 7. kola Prve lige FBiH ostvario je Rudar, dok je važna tri boda s gostovanja donijela i Zvijezda.

Rudar u Kaknju nije imao milosti prema gostima iz Orašja. Izabranici Bećira Mehanovića su slavili sa visokih 5:0.

Domaći su već nakon prvih 15 minuta imali dva gola prednosti, a pogađali su Gačan i Kobilica. Gačan je do kraja prvog dijela zabio još jedan gol, dok su u nastavku pogađali Čehajić i Bešić.

Slaven je u Živinicama dočekao Zvijezdu. Gosti su na kraju slavili minimalnim rezultatom. Gol vrijedan punog plijena još u sedmoj minuti postigao je Antić.

FK Rudar Kakanj - HNK Orašje 5:0 (Gačan 2x, Kobilica, Čehajić, Bešić)

FK Rudar Kakanj: Bekan, Goralija, Hrelja, Kobilica, Sivac, Musić, Jusić, Mušija, Dervišagić, Gačan, Sadiković.

HNK Orašje: Živković, Hodžić, Dedić, Mikić, Živković, Matolić, Marošević, Šarkanović, Prgić, Fačić, Lugavić.

NK Slaven - NK Zvijezda 0:1 (Antić)

NK Slaven: Brezičanin, Kovčić, Islamović, Mašić, Kozić, Omerović, Berbić, Kavazović, Rastoder, Omerović, Mulahamzić.

NK Zvijezda: Marković, Čulum, Antić, Mehić, Bijelić, Behram, Pljevljak, Jolović, Bajić, Petrović, Mazić.

Komentari (1)

Rudar demonstrirao silu uz obilatu pomoć sudaca i kontrolora, koji je sve to pokrio dobrom ocjenom , ali ništa novo, ipak mi živimo u BIH. Drugi gol Fk Rudar je dva puta neregularan. Prije centaršuta domaći napadač je krenuo ka lopti i bio u zaleđu ,ali je prepustio drugom igraču, uslijedio je centaršut i traljavo izbijenu loptu je odmjerenim udarcem domaći igrač smjestio u mrežu Živkovića, kojemu je pogled prema lopti 100% zaklanjao domaći napadač. U oba slučaja pomoćnik Huskić Almir je ostao nijemi promatrač a glavni Kovačević Stipe OČIGLEDNO NIJE "PREPOZNAO SITUACIJU ali je za istu stvar, poništio gol gostima i na kraju poluvremena svirao kazneni udarac za domaćina. Ništa čudno. Nekad je HNK Orašje imalo velemajstore na terenu ali takođe i JAK STRUČNI STOŽER i na poluvremenu bi kontrolor Jelavić Filip imao tešku zadaću da nas uvjeri da je sve regularno. Samo ima jedna reklama, jedne poznate banke ,koja glasi:OVCU BEZ GAZDE ŠIŠAJU U PO ZIME. bojim se da su labudovi izvršili transformaciju u ovce. Puno je AMATERA zalutalo u HNK"ORAŠJE" ,,,,nažalost meni je jasno što slijedi ali živi bili pa vidjeli, možda se prevarim u crnim prognozama.