Goražde ubjedljivo protiv Rudara, TOŠK slavio u Gradačcu

Prva liga FBiH, 6. kolo

A. Čaušević

Do novih ovosezonskih pobjeda u Prvoj ligi FBiH stigli su Goražde i TOŠK koji su u šestom kolu bili bolji od Rudar Kaknja, odnosno Zvijezde.

Goražde je odigralo odličan meč i na kraju je zasluženo osvojilo puni plijen protiv gostiju iz Kaknja. Domaći su oba gola postigli u drugom dijelu, pogađali su Hrelja i Mihajlović.

Rudar je u finišu mogao doći do jednog gola, ali je u 80. minuti Dervišagić sa svega nekoliko metara uspio promašiti nemoguće.

Konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavio je Galešić koji je majstorski zabio iz slobodnog udarca.

TOŠK je upisao važan trijumf na gostovanju u Gradačcu. Ekipa iz Tešnja je povela u 33. minuti preko Dizdarevića, da bi u drugom poluvremenu Škrijelj udvostručio vodstvo.

Zvijezda se vratila u igru autogolom gostiju međutim domaći nisu imali snage za eventualno izjednačenje ili potpunu preokret pa je TOŠK s trećim golom preko Klarića stigao do važna tri boda.

FK Goražde - FK Rudar 3:0 (Hrelja 47', Mihajlović 71', Galešić 91')

FK Goražde: Mujanović, Dučić, Gluhačević, Jazvin, Guzijan, Hrelja, Blagojević, Velić, Danilović, Mihajlović, Đoković.

FK Rudar: Bekan, Goralija, Hrelja, Šubo, Kobilica, Imamović, Sivac, Musić, Mušija, Dervišagić, Sadiković.

NK Zvijezda - NK TOŠK 1:3 (Šrijelj ag 63'/Dizdarević 33', Škrijelj 64', Klarić 90')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Zvijezda: Marković, Čulum, Antić, Mehić, Samardžić, Behram, Milaković, Bajić, Petrović, Božić, Đekić.

NK TOŠK: Kršić, Ćubara, Delić, Škrijelj, Kurdić, Bibić, Dizdarević, Mahmutović, Delić, Mehić, Vulić.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: