Rudar i Bratstvo slavili kući, Veziri osvojili Orašje

Prva liga FBiH, 4. kolo

A. Čaušević

Rudar Kakanj i Bratstvo su u 4. kolu Prve lige FBiH stigli do domaćih pobjeda, dok je Travnik u gostima savladao Orašje.

FK Rudar Kakanj - NK Metalleghe BSI 1:0

Metalleghe BSI je stiglo do novog poraza. Ovaj put na gostovanju u Kaknju. Domaći Rudar je stigao do važna tri boda zahvaljujući golu Kovača.

FK Rudar Kakanj: Bekan, Cana, Bešić, Goralija, Kobilica, Kovač M., Sivac, Musić, Gačić, Kovač F., Gačan.

NK Metalleghe BSI: Ćeman, Bešagić, Kovač, Samaradžić, Pljevljak, Tankuljić, Danilović, Haračić, Zekić, Mehić, Popović.

NK Bratstvo - FK Goražde 2:1

Na utakmici u Gračanici između Bratstva i Goražda viđena su tri gola. Domaći su poveli u 55. minuti Bajića iz penala, a finiš utakmice je donio dva gola. Bratstvo je povisilo na 2:0 autogolom Ćulova, dok je jedini gol za goste zabio Kurtović.

NK Bratstvo: Divković, Mujičić, Šuša, Diabang, Ćosić, Jaganjac, Imamović, Duraković, Salkić, Adilović, Bajić.

FK Goražde: Ćulov, Tatar, Ćulov, Dučić, Adžem, Huseinspahić, Hasanović, Danilović, Dizdarić, Žerić, Mirković.

HNK Orašje - NK Travnik 1:3

Travniku je za gostujuću pobjedu nad Orašjem stigao na krilima Šere koji je postigao dva gola. Mladi fudbaler Vezira je zabio u 8. te u 83. minuti te tako produbio krizu popularnih Labudova sa Save. Treći gol za goste zabio je Vujica, dok je strijelac utješnog gola za domaće bio Vidović u 90. minuti iz penala.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

HNK Orašje: Živković, Velić, Gajčević, Brčkalić, Živković, Matolić, Šarkanović, Hrštić, Prgić, Vidović, Lugavić.

NK Travnik: Sušac, Silajdžija, Skopljak, Čatić, Goloman, Kadrić, Šero, Pandžić, Oršolić, Ćatić, Fazlić.