Rudiger heroj Chelseajeve pobjede protiv Labudova

Premier liga, 14. kolo

Chelsea je u okviru 14. kola Premier lige na svom Stamford Bridgeu uspio savladali ekipu Swanseaja sa minimalnih 1:0.

Domaći su od samog početka susreta imali terensku incijativu, te su već u 10. minuti imali dobru priliku preko Williana kojem je malo nadostajalo da postigne gol iz slobodnog udarca.

Prijetili su u prvom poluvremenu još Pedro i Alvaro Morata, ali se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Ipak, u 55. minuti Chelsea stiže do vodstva. Jedan pokušaj šuta se odbija od defanzivca Swanseaja, lopta dolazi do Rudigera, o ovaj glavom pogađa za 1:0.

Osam minuta kasnije u dobroj prilici se našao Alvaro Morata, ali Fabianski nije dopustio da Chelsea povisi vodstvo.

Iako su obje ekipe imale još nekoliko opasnih napada, mreže su mirovale do kraja susreta, pa su Plavci slavili pobjedu.

U istom terminu je Bournemouth ugostio Burnley, a gosti su na kraju slavili pobjedu rezultatom 1:2.

Burnley je poveo preko Wooda u 37. minuti, Brady je u 65. povisio na 0:2, da bi King u 79. postigao počasni gol za domaće.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: