Dvojica Meksikanaca sa leđa su prišla navijačima SAD-a, a onda je izbila tuča na tribinama

Postalo je jako "vruće" među njima

Esmer Oštraković

Reprezentacija Amerike ostvarila je pobjedu protiv Meksika u finalu Lige nacija u Sjevernoj i cenralnoj Americi. Konačan rezultat ove utakmice bio je 2:0 za Ameriku.

Već u 5. minuti prva prilika za Ameriku. Pulišić je primio loptu u kaznenom prostoru, dobro je šutirao, ali je Guillermo Ochoa to sjajno odbranio.

Zatišje do 22. minute, a onda prilika za Chaveza. Šutirao je dobro reprezentativac Meksika, ali je Matt Turner spasio svoje saigrače.

Do vodstva SAD dolazi u 45. minuti. Tyler Adams je postigao prelijep pogodak za veliko slavlje svojih navijača.

Umalo je Amerika odmah na otvaranju drugog poluvremena došla do drugog gola. Ipak, Ochoa je sjajno reagovao nakon pokušaja Weaha.

Sjajnu priliku za poravnanje imao je Meksiko u 61. minuti preko Henryja Martina, ali ovaj fudbaler je nije iskoristio.

Do drugog gola SAD dolazi u 63. minuti. Giovanni Reyna je matirao golmana Meksika i tako riješio pitanje pobjednika.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Amerika je upisala pobjedu protiv ljutog rivala.

"Vruće" je bilo i na tribinama na ovoj utakmici, a kamere su zabilježile tuču navijača SAD-a i Meksika.

Sve se dogodilo iznenada, a tuča je trajala tridesetak sekundi.