Milan Đurić novim golom ponovo spasio svoju Salernitanu!

Pogodio za remi

Eldar Ganibegović

Salernitana i Sassuolo remizirali su 2:2 u 29. kolu italijanske Serije A.

Domaći tim je poveo preko Bonazzolija u osmij minuti utakmice, ali Sassuolo je na pauzu otišao s vodstvom od 1:2.

Scamacca je izjednačio u 20. minuti, da bi preokret gostima donio Traore deset minuta kasnije. Prije gola Scamacce, Salernitana je mogla i do 2:0, ali je gol Kastanosa poništen zbog ofsajda.

Pet minuta prije kraja prvog dijela, poništen je i Traoreu gol zbog nedozvoljene pozicije.

Na otvaranju drugog dijela igre Scamacca je imao veliku šansu, ali je napravio veliki promašaj. U 59. minuti Sassuolo ostaje s igračem manje nakon što je Raspadori dobio drugi žuti karton i bila je to velika šansa za Salernitanu da dođe od boda što je i uradila.

Junak Salernitane, baš kao i protiv Milana, ko drugi nego naš Milan Đurić.

Prvo je u 74. minuti glavom šutirao pored gola s nekih desetak metara, da bi u 81., naravno glavom, pogodio za 2:2.

Mogla je Salernitana u četvrtoj minuti nadoknade i do pobjede, ali je Bonazzoli upropastio sjajnu priliku.

Salernitana je još uvijek posljednja sa 16 bodova, devet manje od Cagliarija koji je prvi iznad crte i teško da će izboriti opstanak u ligi ako ne krenu pobjeđivati, dok je Sassuolo deseti s 40 poena.

U narednom kolu Salernitana gostuje kod Juventusa, dok će Sassuolo dočekati Speziju.

Za Milana Đurića ovo je bilo četvrti gol u Seriji A ove sezone, a treći u posljednjih sedam mečeva i nalazi se u sjajnoj formi. Također, dodao je i tri asistencije.

Ipak, to nije bilo dovoljno da se nađe na spisku Ivayla Peteva za prijateljske utakmice s Gruzijom i Luksemburgom.