Veliki rezultat omladinaca Sarajeva u Poljskoj: Prolazak dalje je u rukama Bordo momaka

Imaju sjajnu šansu za prolaz dalje

Esmer Oštraković

Omladinci Sarajeva ostvarili su jako dobar rezultat na gostovanju kod Rukh Lviva u prvoj utakmici prvog kola playoffa za Ligu prvaka. Konačan rezultat utakmice bio je 1:1.

Juniori FK Sarajevo, kao prvaci Bosne i Hercegovine u svojoj selekciji, izborili su pravo nastupa u najelitnijem evropskom takmičenju gdje će predstavljati našu zemlju.

Domaća ekipa bila je veliki favorit na ovom susretu, ali hrabra igra mladih igrača Sarajeva se itekako isplatila.

Igrala se 23. minuta utakmice kada je Sarajevo došlo do vodstva. Pločo je upisao asistenciju, a Nurković je pogodio za 1:0.

Domaći tim je u drugom poluvremenu uspio doći do poravnanja, a to se desilo u 66. minuti. Dosuđen je penal za domaće, a siguran izvođač bio je Kitela.

Revanš protiv ukrajinskog tima na programu je tek 25. oktobra.

Ukoliko prođu Ukrajince, mladi fudbaleri Sarajeva će igrati protiv boljeg iz duela Famalicao - Midtylland.

Utakmicu polufinala playoffa za Ligu prvaka igrao je i Dinamo, a oni su sa 2:1 na domaćem terenu ostvarili pobjedu protiv Basaksehira.

Prvo poluvrijeme nije donijelo golove, ali jeste čak pet žutih kartona, tri za domaće i dva za gostujuće igrače.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Dinamo dolazi do vodstva. Graonić na asistenciju Geca postiže gol.

Četiri minute kasnije direktan crveni karton dobio je fudbaler Dinama, Cvetko.

Gosti su poravnali u 74. minuti. Gureler je bio strijelac, a vrijedi istaći da je minut prije toga Celik promašio penal za Basaksehir.

Pobjedu ekipi Dinama donio je Caic golom u 82. minuti utakmice.

Ukoliko prođe dalje Dinamo će u drugom kolu playoffa za Ligu prvaka igrati protiv pobjednika iz susreta Gent-Basel.