Shakhtar je za bh. klubove neki drugi nivo: Odigrali akciju iz udžbenika i ušetali se u gol Sarajeva

Drugi gol na meču za Traorea

E. Čaušević

Fudbaleri Sarajeva igraju trenutno u Antaliji prijateljsku utakmicu protiv ukrajinskog Shakhtara.

Sarajevo je dobro izgledalo na terenu u prvih 25 minuta, ali potom je došlo do velikog pada u igri što su igrači Shakhtara žestoko kaznili.

Shakhtar je poveo golom Stepanenka u 28. minuti, a samo dvije minute kasnije na 2:0 povisio je Traore nakon ogromne greške Balte.

Do kraja prvog poluvremena Shakhtar je uspio i po treći put da zatrese mrežu Šahinovića, a gol je postigao Sudakov.

No, ni u drugom poluvremenu ekipa Sarajeva nije baš djelovala nešto bolje jer je Shakhtar brzo poveo sa 4:0.

Ukrajinci su odigrali fantastičnu akciju, lopta je na kraju došla do Traorea koji prolazi Šahinovića i rutinski šalje loptu u mrežu bordo kluba.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: