Karačić: Sarajevo je završilo dosta toga u borbi za titulu; Marinović: Bilo je pritiska

Press konferencija nakon utakmice

Haris Zilić

Derbi 24. kola PLBiH na stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrali su lider na tabeli FK Sarajevo i NK Široki Brijeg.

Konačan rezultat glasio je 1:0 za domaće, koji su slavili pogotkom Fanima u sedmoj minuti meča.

Nakon meča održana je press konferencija na kojoj su se prisutnim novinarima obratili treneri oba kluba Vinko Marinović i Toni Karačić.

Prvi je riječ imao trener gostiju Toni Karačić.

"Čestitam Sarajevu. Slabo smo otvorili utakmicu.Kroz utakmicu smo se dizali. U drugom poluvremenu smo bili kvalitetniji, kreirali neke prilike iz kojih smo mogli postići gol, ali nismo. Sarajevo je ovim trijumfom završilo dosta stvari kada je u pitanju borba za titulu prvaka", rekao je Karačić.

Nakon toga komentar je dao i trener FK Sarajevo, Vinko Marinović.

"Čestitam igračima na pobjedi. Očekivali smo tešku utakmicu. Došli smo do ta tri boda. Bilo je pritiska. Dosta je bilo šansi na obje strane. Osvojili smo tri boda koja čine dovoljnu razliku u vrhu tabele."

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: