Derbi na Koševu riješen nakon sedam minuta: Fanimo pogodio za veliku pobjedu Sarajeva protiv Širokog

Trijumf Bordo tima

M. Šljivak, foto: T. Hebib

FK Sarajevo je u derbi susretu 24. kola Premijer lige BiH savladao Široki Brijeg sa 1:0 i došao je do velika tri boda u borbi za titulu prvaka.

Domaći tim je dobro ušao u meč i iz prve šanse na utakmici je poveo. Matthias Fanimo je u sedmoj minuti sjajno pogodio za prednost od 1:0.

Gosti su brzo uzvratili. Stipe Jurić je u 10. minuti zatresao mrežu Bordo tima, ali je pogodak poništen zbog prekršaja.

Novu šansu domaći stvaraju u 15. minuti. Dupovac najviše skače nakon kornera, ali njegov šut odlazi pored gola.

Nakon ove šanse tempo igre je potpuno opao. Nismo vidjeli apsolutno ništa vrijedno spomena na Koševu i na odmor se otišlo rezultatom 1:0 u korist domaćeg tima.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći stvaraju još jednu dobru šansu. Ubačaj Pidre Handžić ne šalje u mrežu.

Najbolju šansu gosti propuštaju u 59. minuti. Jurilj je sa nekoliko driblinga izbacio odbranu Sarajeva, ali iz teške situacije nije uspio zabiti gol.

Sarajevo u 70. minuti propušta veliku šansu. Ukrao je loptu Mediću i dolazi sam pred gol, ali Miškić ga zaustavlja.

Gosti novu veliku šansu propuštaju u 80. minuti. Ikić dobro prolazi po desnoj strani, ubacuje u sredinu, ali Hodžić u posljednji čas izbacuje i spašava čist pogodak.

Bilo je još opasnih napada na obje strane do kraja meča, ali ispostavilo se na kraju da je gol Fanima za 1:0 bio dovoljan za velika tri boda Bordo timu u borbi za titulu.