Kutak za sporni trenutak: Pogodak Zvijezde 09 nakon nedozvoljene pozicije

Greška pomoćnog sudije

Esmer Oštraković

Nakon 35 minuta utakmice na Koševu Sarajevo na veliko iznenađenje svih domaćih navijača ima rezultatski zaostatak protiv Zvijezde 09.

Jasno je da je Sarajevo u uvodu ove utakmice bilo veliki favorit, ali trenutno prednost imaju gosti.

Sjajnu šansu na početku utakmice imao je Anđušić, ali nije se dalo Sarajevu da odmah dođe do prednosti.

Pet minuta kasnije probao je Mustafić sa nekih dvadesetak metara, ali Damjanović je upisao prvu odbranu.

Prvu priliku gosti su imali u 8. minuti. Bila je to lijepa akcija, Saliman je probao, ali je iliev jako dobro intervenisao.

Nakon toga Sarajevo nastavlja sa napadima, ali u jeku njihovih napada gosti postižu gol i stižu do gola.

Bila je to dobra akcija gostiju u 15. minuti. Karaklajić je šutirao, Iliev odbranio a onda Vukoja pogodio za 0:1.

Ipak, čini se da je jedan igrač gostiju bio u ofsajdu prilikom šuta Karaklajića. Aktivirao se nakon odbrane Ilieva, šutirao a udarac je izblokiran, pa je lopta došla do Vukoje koji je pogodio za 0:1.

Rahimić je bio u nedozvoljenoj poziciji, a očito je da je pomoćni sudija pogriješio jer nije signalizirao nedozvoljenu poziciju.

Nakon toga domaći su nastavili sa napadima, ali promjene rezultata nije bilo, te Zvijezda 09 ima prednost na Koševu nakon prvog poluvremena.

Kada je riječ o sastavima na ovoj utakmici oni izgledaju ovako:

Sarajevo: Iliev, Duraković, Matanović, Čataković, Hasić, Julardžija, Beganović, Soldo, Čelik, Đuričković, Mustafić.

Zvijezda 09: Damjanović, Janković, Ristanović, Tomanović, Rahimić, Vadze, Karaklajić, Saliman, Ponjević, Šapić, Vukoja.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: