Sariću 90 minuta, majstorska asistencija Marina u prvom nastupu za Al Ahli

Saudijska Arabija

Al Ahli je danas u okviru 14. kola Premier lige Saudijske Arabije savladao Abhu s 3:1.

Domaćin je osmom pobjedom u prvenstvu izbio na treće mjesto sa 26 bodova i nastavlja potjeru sa vodećim Al-Hilalom, koji ima četiri boda više. Između ta dva rivala je Al Nasr s 30 bodova.

Djaniny je u 20. minuti postigao vodeći gol za Al Ahli, ali je samo šest minuta poslije Andriatsima izjednačio na 1:1.

U 35. minuti novi pogodak za domaće, Al Soma je zabio iz penala, a isti igrač je ovjerio tri boda Al Ahliju u 83. minuti.

Njemu je fantastično centrirao Marko Marin, bivši igrač Crvene zvezde koji je danas debitovao za novi tim.

Svih 90 minuta na terenu je proveo bh. reprezentativac Elvis Sarić.