Schalke bolji od Werdera, Kolašinac asistent

Bundesliga

Nogometaši Schalkea savladali su Werder s 3:1 u susretu 10. kola njemačke Bundeslige.

Schalke i Werder nisu najbolje otvorili sezonu, pa je današnji meč bio važan za obje momčadi, a na kraju je domaćin upisao pobjedu.

Schopf je bio dvostruki strijelac za Schalke, jedan gol je postigao Bentaleb, a u asistente se upisao naš reprezentativac Sead Kolašinac, koji je asistirao u 63. Schopfu za konačnih 3:1.

Gosti iz Bremena su jedini pogodak postigli s bijele tačke u 42. minuti, a Gnabry je bio strijelac. Inače, za goste je od 64. minute igrao Izet Hajrović, dok je Kolašinac na terenu proveo 90 minuta.