Pet minuta sudijske nadoknade, VAR u 98. minuti i penal u 112. za pobjedu Schalkea

Nevjerovatna utakmica

Esmer Oštraković

Fudbaleri Schalkea upisali su večeras veoma važnu pobjedu u bori za opstanak u Bundesligi i to na gostovanju kod Mainza. Konačan rezultat bio je 3:2 za Schalke.

Ekipa Schalkea imala je vodstvo dva puta, ali se Mainz uspio dva puta vratiti, a pitanje pobjednika riješeno je u 112. minuti.

Gosti su poveli u 26. minuti utakmice, a strijelac gola bio je Marius Bulter za veliko slavlje navijača Schalkea.

Stvari je na početak vratio Leandro Barreiro golom u 53. minuti i svi su tada očekivali da će Mainz krenuti po preokret.

Ipak, sedam minuta kasnije Tom Kraus postiže novi gol za Schalke, ali ni to nije bio konačan rezultat ove utakmice.

Aaron Martin je u 70. minuti pogodio za 2:2, a većih uzbuđenja nije bilo do sudijske nadoknade na ovoj utakmici.

Naime, sudija je utakmicu produžio 5 minuta, ali se nekako stiglo do 99. minute, kada je u šesnaestercu Mainza pao igrač gostiju.

Dosuđen je penal, a strijelac je bio Bulter koji je pogodio za veliko slavlje i velika tri boda Schalkea sa ovog susreta.

Gol možete pogledati OVDJE.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Nakon ove pobjede Schalke je pobjegao iz zone ispadanja, te se sada nalaze na 14. mjestu sa 30 osvojenih bodova.

Ipak, njihovi glavni konkurenti imaju po utakmicu manje, a do kraja sezone Schalke ima jako težak raspored jer moraju igrati sa Bayernom, Eintrachtom i Leipzigom.