Schalke protivnike "počastio" sa 14 golova, deset dali u drugom poluvremenu

Pripremna utakmica

H. Zilić

Schalke 04 će od naredne sezone igrati u Cvajti.

Ekipa iza sebe ima sezonu za zaborav u Bundesligi i glavni cilj ekipe će biti što brži oporavak i ekspresni pvoratak u Bundesligu.

Rudar su počeli uveliko sa pripremama, a igraju i prijateljske utakmice. Danas su savladali niželigaša Hamborn sa 14:0.

To je jedna od najubjedljivjih pobjeda Shcalkea posljednjih nekoliko gdina u pripremnim utakmicama, a danas su u drugom poluvremenu dali čak deset pogodaka. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 4:0.

Za Schalke su danas redom pogađali: Raman, Sane, Idrizi, Pieringer, Mikhailov, Becker, Mercan, Terodde, Mikhailov, Kaminski, Terodde, Boujellan, Aydin.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Schalke je prije četiri dana sa 8:0 savladao još jednog niželigaša ekipu Wesela.

Sezonu u Cvajti, Schalke otvara 23. jula i to derbijem protiv ekipe HSV-a, a sedam dana kasnije gostuje Kielu.