Senzacija u Amsterdamu

Ajax poražen

Teme:

Ajax teško gubi utakmice u domaćem prvenstvu, no večeras je poražen i to na svom stadionu.

U duelu 11. kola Eredivizije snage su odmjerili Ajax i Twente, ekipe koje su bile na prvom, odnosno drugom mjestu prošle sezone kada je ista prekinuta zbog pandemije koronavirusa.

Titula je tada pripala Ajaxu, no Twente se večeras na neki način osvetio, pa je slavio s 2:1.

Meniq je u 22. minuti postigao za goste vodeći gol na meču, ali je Dušan Tadić u 58. minuti s bijele tačke izjednačio na 1:1.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Menig je u 84. minuti drugim golom presudio Ajaxu, kojem je ovo bio drugi poraz, ali kada to zaista niko nije ni očekivao.