Senzacionalan preokret Beneventa protiv Sampdorije, Lazio rutinski slavio

Utakmice Serie A

E. Oštraković

Odigrane su dvije utakmice 2. kola Serie A, a pobjede su ostvarile gostujuće ekipe, Lazio i Benevento.

Lazio je sa 0:2 bio bolji od Cagliarija. Već u 4. minuti gosti su došli do vodstva od 0:1, a gol je postigao Lazzari.

Domaća ekipa nije uspjela ništa opasno da uradi tokom cijele utakmice, a pobjedu Lazija potvrdio je Immobile u 74. minuti.

Sjajna utakmica sa pet golova viđena je u duelu Sampdorije i Beneventa. Domaća ekipa je nakon 18. minuta igre imala vodstvo od 2:0.

Prvo je Quagliarella u 8. minuti pogodio za 1:0, a deset minuta kasnije Colley je udvostručio prednost domaćina.

Caldirola je u 33. minuti smanjio na 2:1, a poravananje gostima donio je isti igrač u 72. minuti. Potpuni preokret i pobjedu Beneventu donio je Letizia u 88. minuti.