Šerbečić strijelac u slavlju Rosenborga, šok za Rijeku

Riječani ostali bez play-offa

Mladi bh. reprezentativac Besim Šerbečić postigao je gol u trijumfu Rosenborga nad Cork Cityjem.

Šerbečićev Rosenborg došao je do nove pobjede nad Ircima, a ovoga puta bilo je 3:0.

Bivši stoper Radnika iz Bijeljine je u 26. minuti postigao vodeći gol za Norvežane, a do kraja meča u strijelce su se upisali i Soderlund, te Trondsen. Naredni rival Rosenborgu u Evropi, odnosno u mečevima pla-yoffa, bit će Škendija.

Rijeka je imala 0:0 protiv norveškog Sarpsborga do 83. minute i taj rezultat domaćina je v odio dalje, no onda šok na Rujevici, kada Mortensen zabija za 0:1 i prolaz dalje za goste.