Sevilla odigrala još jedan meč za pamćenje

Remi protiv Villarreala

Sevilla i Villarreal remizirali su (2:2) u zaista sjajnoj utakmici u okviru 32. kola španske La Lige.

U duelu na Ramon Sanchez Pizjuanu vidjeli smo sve i svašta. Crvene kartone, penale, gomilu žutih kartona i na kraju četiri gola.

Villarreal je imao pobjedu u džepu, ali su je prokockali u samom finišu. Poveli su u 36. minuti preko Rabe, Ben Yedder je isključen u 62. minuti zbog aplauza sudiji, da bi šest minuta kasnije Carlos Bacca pogodio za 0:2.

Zatim je isključen Costa kod Villarreala, dosuđen je penal, kojeg Asenjo sjajno skida Nolitu.

Međutim, već u narednom napadu Nolito je popravio stvar. Pogodio je za 1:2 i povratak nade domaćem timu.

U 82. minuti Sevilla je poravnala. Prekrasan gol postigao je N'Zonzi za izjednačenje rezultata na 2:2.

Do kraja je domaći tim pokušao doći do pobjede. Ipak, na kraju je ostalo 2:2, pa je Žuta podmornica sačuvala poziciju ispred Seville koja vodi u Evropsku ligu.