Sevilla prekinula pobjednički niz Real Sociedada
(Foto: EPA)

La Liga, 7. kola

Sevilla je u jednom od derbija 7. kola La Lige savladala Real Sociedad rezultatom 3:2.

Odličan meč viđen je na Ramon Sanchez Pizjuanu, a na kraju je domaći tim uspio da upiše pobjedu od 3:2.

Gosti su se prvi radovali u ovom meču. Oyarzabal je u četvrtoj minuti pogodio za 0:1, ali je Sevillu u 18. minuti u meč vratio Nolito, koji je pogodio za 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi na samom otvaranju drugog poluvremena Sevilla preko Ocamposa došla do preokreta i vodstva od 2:1.

Nakon toga viđeno je po nekoliko šansi na obje strane, a u 80. minuti postignut je novi gol, ponovo u mreži gostiju iz San Sebastiana. Vazquez je ovog puta strijelac za 3:1.

Gosti su do kraja uspjeli da smanje rezultat na 3:2 preko Portua, ali bodovi ipak ostaju na Pizjuanu.

Sociedad je tako doživio prvi poraz nakon tri uzastopna trijumfa, dok je Sevilla prekinula crni niz od dva poraza.