Sevilla propustila priliku da se vrati na vrh tabele

Remi na Mendizorrotzi

Deportivo Alaves i Sevilla su podijelili bodove u pretposljednjem susretu 14. kola La Lige odigravši na Mendizorrotzi 1:1.

Obje ekipe se nalaze u samom vrhu La Lige pa je ovo bio i derbi 14. kola, barem kada bi gledali po tabeli.

Domaći su prvi postigli gol i to u 37. minuti kada je mrežu gostujućeg čuvara zatresao Jony. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku susreta gosti uspijevaju doći do poravnanja i to 12 minuta prije kraja kada je Ben Yedder pogodio za konačnih 1:1.

Alaves nakon 14 odigranih kola ima 24 osvojena boda i nalazi se na 4. poziciji, dok je Sevilla dva mjesta ispred sa tri boda više.