Sevilla se ispromašivala protiv Osasune i prekinula niz pobjeda

Tim Julena Lopeteguija ni sa igračem više nije uspio stići do nova tri boda

S. Pašalić

Sevilla je u posljednjoj utakmici 16. kola La Lige stigla na gostovanje kod Osasune i odigrala 1:1.

Gosti su uoči ovog meča bili u seriji od tri pobjede zaredom i željeli su de je i produže.

Osasuna je međutim prva mogla stići do vodstva i to u 5. minuti kada je Ezequiel pucao, ali je pogodio prečku.

Samo šest minuta kasnije Sevilla je zato stigla do prednosti kada je Munir El Haddadi pogodio za 1:0.

Sevilla je i nakon toga napadala, ali je i Osasuna prijetila, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena je stigla i do izjednačenja kada je Chimy Avila pogodio za 1:1.

U nastavku je Sevilla dobila i dodatni vjetar u leđa nakon što je Oier kod Osasune dobio crveni karton.

Samo četiri minute nakon toga Banega je bio u sjajnoj prilici da postigne gol, ali je bio neprecizan.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Napadi Seville nisu prestajali, a u 89. minuti najbolju šansu je imao Dabbur, ali je pogodio stativu i ostalo je na kraju 1:1.

Nakon ove utakmice Sevilla ima 31 bod, te sada zaostaje tri boda za Barcelonom i Real Madridom.