Tri gola u sedam uvodnih minuta derbija u Andaluziji i nova pobjeda Seville

Sjajan meč

Teme:

Sevilla je ostvarila novu pobjedu, pošto je na svom Sanchez Pizjuanu s 3:2 savladala Real Sociedad.

Spektakularno je otvoren meč u ovom derbiju gornjeg dijela tabele, pa je za sedam minuta postignuto tri, odnosno za 14 minuta ukupno četiri gola i samo jedan u preostalih 80-ak minuta igre.

El Nesyri je imao svoj dan, pošto je postigao sva tri gola za Sevillu i on je saosam pogodaka šesti strijelac La Lige iza Morena, Aspasa, Messija, Suareza i Benzeme.

Sociedadove golove postigli su talentovani napadač Isak i gostujući igrač Diego Carlos, koji je nesretno u petoj minuti zatresao vlastitu mrežu.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Sevilla se učvrstila na šestom mjestu sa 30 bodova, dok Sociedad na petom mjestu ima isti broj bodova.

Sevilli već za tri dana slijedi težak zaostali meč kod Atletica, a Sociedad tek 23. ovog mjeseca dočekuje Betis.