Partizan s igračem manje srušio krvnike Zrinjskog, a šta je sa Saničaninom?
Beogradski tim slavio u Moldaviji i stekao lijepu prednost pred revanš.

Gomes za pobjedu

E. Ganibegović

U prvoj utakmici šesnaestine finala Konferencijske lige beogradski Partizan je s minimalnih 0:1 slavio na gostovanju kod Sheriffa iz Tiraspola i tako u Srbiju ponio lijepu zalihu pred revanš meč.

Već u sedmoj minuti je moldavski prvak mogao do vodstva. Tapsoba je bio u šansi, ali je njegov loš šut lako ukrotio gostujući golman.

Isti igrač je u 23. minuti pogodio stativu, da bi u 24. Diop tražio penal, na šta se oglušio glavni sudac ove utakmice.

Partizan kao da je tada ubacio u brzinu više i stigla je šansa za Ricarda Gomesa u 42. minuti.

Nije ju iskoristio tada, ali jeste tri minute kasnije kada je na asistenciju Meniga postigao vodeći i, ispostavit će se, pobjedonosni gol.

Na samom otvaranju nastavka ponovo u šansi Tapsoba, ali ponovo kao pobjednik iz duela s njim izlazi Popović.

Nakon toga Partizan je ostao s igračem manje nakon što je direktan crveni karton dobio Vujačić, no bez obzira na to crno-bijeli su zadržali prednost do kraja.

Do kraja utakmice viđena je još po jedna prava prilika na obje strane. Kod domaćina je pokušao Moumouni, a kod gostiju Gomes.

Reprezentativca Bosne i Hercegovine Siniše Saničanina nije bilo u konkurenciji, no ne radi se niti o suspenziji niti o povredi, pa je to vrlo vjerovatno odluka trenera.

Kod domaće ekipe je u 80. minuti šansu za igru dobio bh. fudbaler Stjepan Radeljić koji je zamijenio Kyaboua.

Revanš utakmice se igraju već za sedam dana, te je Partizan svakako bliže prolasku u osminu finala trećeg po rangu UEFA-inog takmičenja.