Siguran trijumf Italije protiv Finske

Kvalifikacije za EP

Italija je u Udinama dočekala Finsku u 1. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i slavila je pobjedu rezultatom 2:0.

Tim Roberta Mancinija odigrao je dobru utakmicu i na kraju je upisao siguran trijumf.

Italija je dobro ušla u meč i već u sedmoj minuti je stigla do vodstva. U petom nastupu za nacionalni tim Nicolo Barella pogađa na sjajan način za prednost od 1:0.

Azzurri su bili bolji i u ostatku prvog poluvremena. Bilo je šansi da se promijeni rezultat, ali se na odmor otišli sa minimalnim vodstvom domaće selekcije.

I u nastavku selekcije Italije je bila bolja. Finci međutim nisu nimalo naivna selekcija i imali su opasnih napada.

Međutim, sve dileme oko pobjednika riješene su u 74. minuti. Mladi napadač Juventusa Moise Kean pogodio je za konačan rezultat meča od 2:0.