Sirija još uvijek sanja: Odluka u Australiji

Baraž za Sp

Fudbaleri Sirije i Australije remizirali su (1:1) u susretu baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

Dosta dobar meč viđen je u Maleziji gdje je Sirija igrala kao domaćin, a na kraju pobjednika nije bilo.

Oba tima imala su nekoliko velikih šansi, a prvi do gola dolaze gosti iz Australije. Lijepu akciju golom je okončao Kurse u 40. minuti za prednost od 0:1 na poluvremenu.

Nastavak također donosi veoma zanimljiv meč. Obje selekcije su imale dobre pokušaje prema protivničkom golu, a u 85. minuti Sirija dolazi do poravnanja. Dosuđen je penal, a pogodak za konačnih 1:1 postiže Al Soma.

Revanš susret se igra za pet dana u Sydneyu. Pobjednik ovog duela za plasman na Mundijal igra protiv četvrte ekipe iz Concacaf zone.