Široki pregazio Slaviju, dva prekrasna gola Crnova

Premijer liga BiH, 26. kolo

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su Slaviji s 4:0 u susretu 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Dominirao je tim Slavena Muse u ovom meču i na kraju su sasvim zasluženo stigli do važna tri boda u borbi za evropska takmičenja.

Nakon nekoliko propuštenih šansi, Široki je do vodstva konačno stigao u 34. minuti. Zvonimir Kožulj je sa 20-ak metara lijepim golom pogodio za prednost od 1:0.

Samo osam minuta kasnije novi gol za domaće. Ivan Crnov je s nešto više od 20 metara sjajno pogodio za sigurnih 2:0 nakon prvih 45 minuta igre.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 69. minuti. Lijepu akciju domaćeg tima završio je Pehar za velikih 3:0.

Novi gol u mreži gostiju iz Lukavice viđen je u 76. minuti. Crnov je ponovo pogodio za uvjerljivu pobjedu od 4:0.