Sjajan meč i remi Evertona i Leicestera

Remi na Goodisonu

Fudbaleri Evertona i Leicestera remizirali su danas na Goodison Parku (2:2) u susretu 26. kola engleske Premier lige.

Odigrala su ova dva tima sjajan meč, a na kraju pobjednika nije bilo.

Prvo poluvrijeme donosi nekolio odličnih šansi na obje strane, no mreže su nakon prvih 45 minuta mirovale.

Ipak, nastavak donosi četiri gola. Domaći su u 57. minuti preko Stevena Naismitha došli do vodstvo od 1:0, ali je radost domaćeg tima kratko trajala.

Prvo je nekada velika nada engleskog fudbala David Nugent u 63. minti izjednačio na 1:1, da bi iskusni Argentinac Esteban Cambiasso u 70. minuti pogodio za vodstvo Leicestera od 2:1.

Ipak, u 89. minuti Romelu Lukaku pogađa za jedan bod Evertona i konačnih 2:2.

Muhamed Bešić je u dresu Evertona igrao do 55. minute.