Sjajan meč u Firenci, Fiorentina bolja od Lazija

Serija A

Fiorentina je u susretu 36. kola italijanske Serije A s 3:2 savladala ekipu Lazija.

Fiorentina je danas stigla do pobjede kojom je ostala u igri za Evropu, dok je Lazio propustio šansu da se primakne Napoliju, koji drži treće mjesto, koje vodi u Ligu prvaka.

Susret na Artemio Franchiju ništa nije donio u prvih 45 minuta, a u nastavku se 'otvorilo' i postignuto je pet golova.

Gosti iz Rima su prvi poveli u 55. minuti preko Keite, a onda Babacar i Kalinić donose Violama preokret. U 76. minuti autogol Lombardija za 3:1.

Murgia je u 81. minuti postigao peti gol na meču, smanjio je na 3:2, ali je to bilo nedovoljno nebesko-plavima da izbjegnu poraz. Bh. reprezentativac Senad Lulić nije igrao za goste iz Lazija.

Serija A, 36. kolo:

Fiorentina - Lazio 3:2 (Babacar 67, Kalinić 73, Lombardi 76 - ag/ Keita 55, Murgia 81)