Sjajna partija Džafića u pobjedi Zlina

Domaći do tri boda

S. Mlaćo

Bh. internacionalac Adnan Džafić pružio je danas sjajnu partiju u redovima češkog Zlina.

Zlin je danas pred svojim navijačima savladao Opavu 3:1, a Džafić je upisao pogodak i asistenciju, te ponio epitet igrača utakmice.

Džafić je nekadašnji mladi reprezentativac zemlje, a meč je otvorio pogotkom u drugoj minuti kada je sjajno ispratio ubačaj sa lijeve strane.

Na 2:0 je povisio Matejov, a do kraja prvog dijela gosti preko Rezniceka smanjuju na 2:1.

U 65. minuti bilo je 3:1. Džafić je ubacio, a sjajno pogodio Poznar i bilo je jasno da će domaći upisati nova tri boda.

Potražite više informacija na temu 1. Liga:

Bio je ovo treći pogodak Džafića ove sezone u Fortuna ligi, te druga asistencija.